Armageddon Savaşı

Melhame-i Kübra

Armageddon diğer adıyla Melhame-i Kübra savaşı nedir ?

Bildiğiniz gibi Dünya tarihine baktığımız zaman sürekli savaşlarla karşılaşıyoruz. Size yakın gelecekte çok büyük bir savaş olacağını söylersek ve bu savaşın kimlerle olacağını kim kazanacağını ve savaş nerede yapılacağını söylersek bize inanır mısınız. Evet böyle bir savaş olacak Dünya bu savaşa hazırlanıyor. Dünya tarihinin en kanlı savaşına hazır olun.

Armegeddon nedir

Armageddon
Armageddon

Yahudiler ve Hristiyanlar gelecekte yapılacak olan bu savaşa Armageddon diyorlar Müslümanlar ise bu savaşa Melhame-i Kübra diyor her ikisininde anlamı Kanlı savaş veya Kıyamet savaşı gibi ortak anlamları ver peki bu Armageddon veya Melhame-i Kübra savaşı nedir?

Tüm ilahi dinlerin kitaplarında veya peygamberlerin anlattığı savaştır Armageddon savaşı bu savaşı anlatacak olursak Yahudilerin kayanklarında bu savaş ile ilgili pek bir bilgimiz yok. Çünkü Yahudiler kaynaklarını planlarını çok gizli yaparlar. Başkalarıyla paylaşmak istemezler. Bizde önce Hristiyan kaynaklarından sonra da İslam kaynaklarından bakalaım.

Armageddon

Hristiyanların inancına göre gelecekte çok kanlı çok büyük bir savaş yapılacaktır. Bu savaşı kazanan tarafların kendileri olucağından çok eminler. Kaynaklarında bu savaşı onların kessin bir zaferle kazanacağını ve çok kan döküleceği anlatılmaktadır. Savaşın ardından İsa Mesih yer yüzüne inecektir ve Tanrı düşmanlarını öldürmede Hristiyanlara öncülük edecektir. Şeytanlar ve Cinler bu savaşın ardından 1000 yıl bir çukura hapis olur ve 1000 yıl sonra hepsi ölür. İsa Mesih savaşın ardından yer yüzüne indiği zaman Armageddon savaşı bitmiş olacak ama Dünya savaşı başlayacaktır. Ve İsa Mesih eski Hristiyan savaşçılarını diriltip onları orduya alıp Dünya savaşını Hristiyanlara kazandıracaktır.

Evet bunlar Hristiyan kaynaklarıydı dediğimiz gibi Yahudilerin bu savaş ile ilgili pek fazla anlatıkları kaynakları yoktur. Şimdi İslam bu savaş hakkında ne diyor onu araştıralım.

Melhame-i Kübra

İslam dinine göre bu savaşın adı Melhame-i Kübra’dır Bu ismi HZ Muhammed (S.A.V) vermiştir. Anlatılan hadisler ve ayetlere göre bu savaş insanlar arasında yapılan en büyük ve en kanlı savaş olacaktır. Bu savaşı tüm dinler biz kazanacağız derse de bu savaşın gerçek kazananı bellidir.

Sizi fazla sıkmak istemiyorum bu yüzden bu konuyu kısa geçeceğim. Bildiğiniz gibi Yahudiler bu savaşı biz kazanacağız diyorlar. Peki Yahudilerin Peygamberi HZ Musa’dır Tevratta bu savaşı Yahudiler kazanacaktır deniliyor. Şimdi şöyle söyleyelim Dünyaya gelen her Peygamber aynı amaç için gelir Allah’ın dinini insanlara öğretmek Peygamberlerin Hayatlarını en doğru kaynaklardan okursanız hepsinin anlattıkları ve yaptıkları aynıdır insanlara kötülük yapmayın Allah’a ortak koşmayın gibi onları günahlarından uyarmaya çalışırlar. Her Peygamber öldükten sonra başka bir Peygamber yer yüzüne indiğinde aslında Aynı insanın sadece farklı bir hayatı gibidir. Hepsinin tek bir görevi vardır insanlara tebliğ yapmak. HZ Musa zamanında hak din Musevilik yani Yahudilik’ti. HZ İsa zamanında hak din Hristiyanlık’tı. Ve sonra HZ Muhammed geldi ve HZ Muhammed in zamanında hak din İslam oldu aslında dinler değişmedi sadece isimleri değişti. Amaçlar aynıydı insanları günahlardan uzak tutmak için kurallar konuldu. Ve bu ilahi kitaplarında yazılanlar ve bu peygamberlerin anlatıkları kendi zamanının dinin ismiyle yani Tevratta Museviler bu savaşı kazanacaktır deniliyor. Aslında o zamanın inançlı insanların ismiyle İslam kazanacaktır anlamındadır. Dinler değişmedi sadece isimleri değişti. Aslında Tevratta da İslam kazanacaktır denilmektedir.

Umarım bu konuyu anladınız şimdi asıl konumuza dönelim. Bu savaş hakkındaki Hadislere bakarsak Hz Muhammed bu savaşta atlar diz kapaklarına kadar kan içinde kalacağını anlatmaktadır. Ayetlerde ise bu savaş hakkında gökyüzünde tüm Dünyayı saracak bir duman hakkında haber verilmiştir.

  • Duhan Suresi, 10. ayet: Öyleyse sen, göğün açıkça bir duman getireceği günü gözle;
  • Duhan Suresi, 11. ayet: (Bu duman) insanları sarıp-kuşatıverir. İşte bu, acı bir azaptır

Bu Ayet’ten yola çıkan Alimler bu savaşın bir nükleer savaş olacağını anlatmaktadırlar. Hadislere göre Dünya tarihinin gördüğü en büyük ve en kanlı savaş Melhame-i Kübra savaşı olacaktır. Bazı kaynaklarda 80 milyona 80 milyon asker bazı kaynaklarda ise 1 milyona 1 milyonluk bir asker sayısı olacak denilmektedir. En doğrusunu Allah bilir. Hadislere göre bu savaşa katılacak Müslümanlar 3 e ayrılacaklardır. 1 Savaştan kaçanlar bunlar savaştan kaçacaklardır ve Allah ölene kadar bunlara tövbe nasip etmez. 2 Şehit olanlar bunlar savaşta düşmana karşı çarpışırken şehit olacaklardır. ve Allah bunların geçmişteki bütün günahlarını affedecektir. 3 Savaşı kazananlar Bunlar düşmanla sonuna kadar savaşıp onları yeneceklerdir. Ve Allah onları ölene kadar bütün belalardan emin kılar.

Savaş kaybedildi denildiği bir anda kazanılacaktır.

Hadislere göre savaşta Müslümanların 3/1 i kaçacaklardır. ve 3/1 de şehit olacaklardır bu durumu gören Müslümanlar tam kaybedeceklerini düşündükleri anda Allah onlara kesin bir zafer verecek ve düşmanı bozguna uğratacaktır. Hadislere göre bu savaşın komutanı Hz Mehdi olacaktır. Ama onun Hz Mehdi olduğunu çok az sayıda insan bilecektir.

Savaş kimler arasında olacak

Tüm ilahi dinler bu savaştan bahsetmiştir ve tüm dinlerde bu savaşı onların kazanacaklarını kessin bir gözle bakmaktadır. Bu savaş Yahudi Hristiyan Ve Müslümanlar arasında olacaktır. Savaş kazandıktan sonra bir Dünya savaşı başlayacak ve Dünya Tarihinin son savaşı yapılacaktır. Armageddon dan sonra son kez Dünya savaşı yapılacaktır ama bu savaş çok yıkıcı olmayacaktır. Ve 3 ay sürecektir.

Savaş nerede olacaktır.

Amik ovası

Tüm dinlerin bu savaş hakkındaki tek ortak noktası savaş alanıdır. tüm kitaplarda aynı yer geçmektedir. Tüm kaynaklara göre savaş Amik ovasında yapılacaktır. Hadis-i Şerif- Batı tarafından gelen bir fitne doğu tarafından gelen bir fitne ile karşılaşınca Şam’ın ortasında toplanın o gün yerin altı üstünden daha hayırlıdır.

Amerika bu savaşa hazırlanıyor

ABD

Bu bir komplo teorisi değil Amerika bu savaş için askerlere özel eğitimler vermektedir. Ve bu savaşı elinden geldiği kadar hızlandırmaya çalışmaktadır. Onların inançlarına göre savaştan sonra İsa Mesih yer yüzüne inecek ve Hristiyanlığı Tüm Dünyaya yayacağı için Amerika elinden geldiği kadar bu süreyi hızlandırmada ve askerlere özel eğitim vermektedir.

Al-i İmran Suresi, 54. ayet: Onlar (inanmayanlar) bir düzen kurdular. Allah da (buna karşılık) bir düzen kurdu. Allah, düzen kurucuların en hayırlısıdır.

Bir cevap yazın

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe