Meslek’ler En Çok Kazandıran 10 Meslek

Meslek seçimi hayatımızda yaptığımız en büyük kararlardan bir tanesi. Acaba hangi iş daha karlı ? Hangi iş daha kolay ? Bunun gibi yüzlerce soru kafalarımızda dolaşıyor. Meslek seçimi öncesi yapacağınız işi detaylı bir şekilde inceleme olmalıdır. Çok kazandıran meslek değil’de severek yapacağınız bir meslek seçin.

Eğer sevdiğiniz mesleği yaparsanız zaten kazancınız bol olur. – “ne yaparsan yap aşk ile yap” Diye boşuna dememişler. Bu listemizde meslek aşkını değilde kazandıran meslekleri inceleyeceğiz. En çok kazandıran meslek hangisi ? en kolay meslek hangisi ? en sevilen meslek hangisi ? bunun gibi Sorulara bu listemizde cevap vermeye çalışacağız.

10-Meslek Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri Yöneticisi

Bilgisayar

Yıllık kazandıkları para = 180 TL Bu işi yapan insanlar bulunduğu şirketin güvenliğini sağlamak ve bazen yeni yazılımları satın almak için görevlendirilir. Şirketler veri güvenliliği’ne son derece önem göstermektedir. Bu işi yapanlara şirket yıllık 180.000 TL ödeme yapıyor.

9-Doğa Bilimi Uzmanı

doğa bilimi

Yıllık Kazandıkları para = 185.000 TL |Ülkemizde’de çoğu üniversite’de açılan doğa bilimi bölümün’de mezun olup iş bulabilen mühendislerin çoğu yıllık 185.000 TL kazanabiliyor. Geleceğin mesleklerindendir. Doğa ile ilgilenen bilim dalıdır. Alt Bölümleri Fizik , Kimya , Astronomi , Biyoloji dir.

8- Pazarlama Yöneticisi

Pazarlama yöneticisi

Yıllık Kazandıkları Para = 200.000 TL | Pazarlama yöneticisi bir şirketin en önemli departmanıdır. Görevi yeni ürün bulmak yeni ürünü rakip ürünlerle karşılaştırma yeni ürünün reklamını yapma yeni ürünün stratejisini belirleme ve bu yeni ürünü müşterilere tanıtma. Yeni ürünün en uygun zamanda ve en uygun fiyatlandırmasını yapmak. Kısacası pazarlama yöneticisi bir şirketin en önemli departmanıdır.

7- Hava Trafik Kontrolörleri

Hava Trafik Kontrolörleri

Yıllık kazandıkları para = 229.000 TL Dünyanın en çok kazandıran mesleğinin 3. sırasında Hava Trafik Kontrolörleri Bulunmakta. Bir hava alanında Pilot’a ne kadar ihtiyaç duyulursa bir Hava Trafik Kontrolör‘e de o kadar ihtiyaç duyuluyor. Hava araçlarının yapacakları uçuşlarını en güvenli ve en hızlı şekilde nasıl yapacaklarını anlık olarak hava araçlarına bildiriyor.

6- Diş Hekimi

Diş Hekimi

Yıllık kazandıkları para 251.000 TL Geleceğin mesleklerinden biri daha Diş hekimliği. Dişlerdeki çürükleri diş bozukluklarını yani kısacası ağız ve diş ile ilgili her türlü sorunu çözen uzman kişi.

5-Avukat

Avukat

Yıllık kazandıkları para = 298.000 TL Avukatlar iflas çevre şirket hukuku gibi çeşitli uzmanlık alarak bu mesleği yapabilirler. Yalnız bu miktarda yüksek para kazanan avukatları mahkeme ve duruşma salonlarında pek fazla göremeyiz. Genelde bilgi toplama mağdur kişilerle görüşme gibi görevleri yapıp bilgi toplarlar. Genelde tanıdığımız avukatlar davaların takiplerini yapan avukatlardır. Ve mahkeme salonlarında veya duruşma salonlarında savunma yapan avukatları tanırız.

4- Pilot

Pilot

Yıllık kazandıkları para = 307.000 TL Pilotları zaten hepimiz tanıyoruz. Her gün evlerimizin üstünde uçan Dev yolcu uçaklarının şoförleri yani uçakları belli bir noktadan belli bir noktaya en güvenli şekilde süren kişi. yıllık ortalama 307 bin TL kazandıklarını öğrenince insanın bu mesleğe ilgisi daha fazla artıyor. Dünyada hava alanı şirketleri çoğalıp hava yolu firması günden güne gelişiyor. Bu sayede pilot okulunu bitirenlerin çok kolay bir şekilde iş bulabileceklerini belirtmek isterim. Dünyada pilotlara her zaman ihtiyaç duyulmaktadır. Geleceğin parlak mesleklerindendir.

3-Mühendislik Yöneticileri

Mühendis

Yıllık kazandıkları para = 315.000 TL Mühendislik yöneticileri , Gelişen veya gelişmekte olan ülkelerde’ki sanayinin en önemli parçasıdır. Şirketleri Dünya çapında önemli role sahip olması, temsil etikleri ülkelerin teknoloji ve inovasyon’da üstün kılmasını sağlayan meslek dalıdır. Ülkemizde de Mühendislik mesleğine verilen önem her geçen gün artmakta.

2- Psikiyatrist

Doktor

Yıllık kazandıkları para = 910.000 TL Dudak uçuklatan rakam ile Psikiyatrist‘ler çok ciddi para kazanmaktalar. Psikiyatrist’ler şizofren hatalığı ruh sağlığı hasatlıkları gibi sorunlarda uzman kişilerdir.

1-Cerrahlar

Cerrah

Yıllık kazandıkları para = 1.600.000 TL Evet listemizin son sırasında en çok kazanan meslek olan cerrahlık bulunmakta. Cerrahlar kariyerleri boyunca asla düşük maaş ile çalışmazlar. Maaşları Yıllık %18 yükselir.

-Bonus Meslek- Youtuber

Youtuber
Meslek

Yıllık kazancı belirsiz. Bu meleği bilmiyeniniz yoktur. Youtuberlik bir kaç yıldır hayatımıza girdi. Bu işi hobi olarak yapan çoğu insan bu meslek sayesinde milyoner oldu. Eğer boş zamanınız ve bir adet bilgisayarınız varsa bu işi yapmanızı tercih ederim. İlk başlarda zorlanacaksanız’da özgün içerik üretip sabrederseniz. Çok iyi yerlere gelebilirsiniz. Bu meslek sayesinde zengin olan bir çok insan bulunmakta. Bu işi hiç bilmeyenler internet’te bir çok yerde nasıl yapılacağını detaylı bir şekilde öğrenebilir. Bildiğiniz gibi Youtube Türkiye’de yok denilecek kadar az özgün içerik üreten youtuberler var. Özgün içerik üretip işinizi bırakmadan yaparsanız kaliteli video çekerseniz. Çok kısa zamanda çok iyi yerlere gelebilirsiniz. Eğer İngilizceniz var ise çok daha kısa bir sürede çok güzel yerlere gelebilirsiniz. Hatta bulunduğunuz işi bırakıp sadece video çekme işinide yapabilirsiniz. Hobi olarak başlayıp bunu meslek haline getiren çok insan var. Youtube‘de bunun birçok örneğini görebilirsiniz.

-Bonus 2 Meslek – Freelancer Çalışmak

Meslek
Meslek

Yıllık kazancı belirsiz. Freelancer web sitelerinde gezinip bilgisayarda yapabildiğiniz içerikleri para karşılığı satmak. Mesela Çok güzel logo mu yaparsın hemen bir freelancer sitesine kayıt ol logonu sitede yayınla emin ol logonu satın almak isteyen çoğu insan vardır. Çok güzel makale mi yazarsın hemen bir makale sitesine gir makale yaz. Geçimini freelancer sitelerinden kazanan çoğu insan var. Emin olun yaptığınız işi severek ve kaliteli bir şekilde yaparsanız kesinlikle çok güzel yerlere çok büyük paralara sahip olursunuz. Freelancer iş örnekleri. Makale yazmak , Logo yapmak , Sosyal medya içerik düzenlemek , video çekmek , Müzik yapmak.

– Bonus 3 Meslek – Sanal öğretmen

Herhangi bir bilgisayar programını iyi bir şekilde kullanabiliyorsanız Udemy adlı siteye kayıt olup bildiğiniz bilgiyi videoya çekip satabilirsiniz. Emin olun buradan da çok güzel miktarda paralar kazanabilirsiniz. Örnek adobe photoshop programını çok iyi şekilde kullanabiliyorsun. Bu bilgini niye satmayasın ki hemen Udemy ye kayıt olup bildiğin her şeyi videoya çekip satabilirsin. Udemy’yi kullanan milyonlarca insan senin videolarını görüp satın alabilir.

love
Meslek

Evet tekrar hatırlatmak istiyorum. Her ne işi yaparsanız yapın. İşinizi severek yapın. İşinizi sevmezseniz size her gün cehennem gibi gelir. Ne kadar para kazansanız’da sevmediğiniz bir işi yaparsanız kazandığınız paranın hiç bir anlamı kalmaz.

Bir cevap yazın

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe